Relatieven
Uit ArchiefWiki
Versie door Archivarius (Overleg | bijdragen) op 28 dec 2010 om 21:17
Inhoud |
Omschrijving
Archiefterminologie
Archiefterminologie voor Nederland en Vlaanderen (2003)
Relatieven zijn bijlagen bij of in een verbaal.
Zie Verbaal (II).
Toelichting
- De bijlagen werden wel in aparte series opgeborgen; daarvan konden ook de voor kennisgeving aangenomen archiefstukken deel uit maken.
Overgenomen uit
- ANV, lemma 109.
Lexicon van Nederlandse Archieftermen (1983)
Relatieven zijn bijlagen tot het verbaal.
Toelichting
- Oorspronkelijk werden besluiten en bijlagen vaak nog in twee afzonderlijke series opgeborgen (een serie verbalen en een serie bijlagen; later wordt het algemeen gebruik om de bijlage(n) bij het desbetreffende besluit te voegen.
Overgenomen uit
- Lexicon, lemma 21.
Nederlandse Archiefterminologie (1962)
De relatieven tot een verbaal zijn de bescheiden, die hebben gediend tot het stellen van de handelingen of het treffen van de beschikkingen, welke in het verbaal zijn vastgelegd.
Toelichting
- Relatieven zijn dus bijlagen tot het verbaal.
- Zolang het verbaal het ambtelijk verslag is van het tijdens een zitting verhandelde, vormen de relatieven daarbij per vergadering, dus per verbaal, een serie bijlagen in de orde van de behandeling der punten, waarop zij betrekking hebben. Die orde is soms in een dagagenda (zie de toelichting) vastgelegd.
- Zodra het verbaal uiteenvalt in een serie minuutbesluiten per dag, ontstaat de gewoonte om de relatieven bij elk afzonderlijk besluit te voegen.
Overgenomen uit
- NAT, lemma 70.
Relaties
UF:
BT:
NT:
RT: